FiAT Linea, Doblo, Bosch, CD, MP3, AUX Kablo Bağlantısı…

Serkan TUNALI

Bir Sistemcidir Serkan TUNALI. Commodore ve Amiga cips isimleri gibi derken, teyp kasedi-tükenmez kalem ikilisini bolca kullanmış, Cobol’dan QBasic geçmiş, matematikteki ondalık kesirleri ise, verilerini taşımak ve saklamak isterken 5.25, 3.5, 2.5 şeklinde pekiştirmiş, DoS’u en sadık DosT bilmiş, daral geldiğinde Windows’u açıp ortamı havalandırmış, BNC Kamyon Markası mı diye düşünürken, koaksiyel kablonun sadece televizyon sistemlerinde kullanılmadığını farketmiş, Noel mi? yoksa Novell mi? acaba döngüsüne girmişken, kendini “EnTi”ye oturum açmış olarak bulmuş, ülkemiz şartlarında telefon sisteminin dünyaya açılan bir kapı olduğunu düşünmüş ve BBS’lerin kordon boylarında PTT faturaları eşliğinde dolaşmış, konuşmakta zorluk çektiği elektronik sistemlerle ilgili yeni diller öğrenmeye ve onlarla anlaşabilmek için olabildiği kadar aynı dili konuşmak gerektiğine inanmış, sonunda ise ihtiyaçları karşılamak için “sistem”li olmanın gerekliliğine ve ihtiyaçların zamana bağlı değişimine, ihtiyaçları karşılayan sistemlerinde bu değişimle eşdeğer değişeceğine ve buna bağlı hayatın her aşamasının bir çeşit versiyon olduğuna inanmaktadır.

5 Responses

 1. Kenan dedi ki:

  Merhaba sizin yaptıklarınızı denedim aux çalışmadı. Nette araştığımda 32-33 versiyen teyplerde olduğunu okudum benim teyp 26 versiyon.

  • Süleyman dedi ki:

   Benim de aynı şekilde versiyon 26. Denedim ve çalışmadı. Sanırım versiyon 32 olması şart. Ama facebook linea sayfasında 26 versiyona yapanlar varmış.

 2. Mehmet dedi ki:

  Merhaba serkan bey çok teşekkürler denedim çok güzel oldu. Diğer çıkışlardan 12v mp3 çalar için çıkarmak mümķünmüdür.

 3. recep dedi ki:

  merhaba teşekkürler öncelikle bir sorum olacaktı .soketi sordum takmak için bütün sanayide aksesuarcı elektirikciye hiçbiri satmıyor getir arabayı ben takayım diyor bende biraz gerildim o yüzden jumper sormayı unuttum kısa devre için jumper takılı mı olması gerekir sürekli bide jumper için küçük kablo papucu da işe yarar mı

  • Serkan TUNALI dedi ki:

   Merhaba, elektronikçi veya oto elektrikçiden hoparlör kablo pabucu diyebilirsiniz. Yada elektronik malzeme komponent satan dükkanların hepsinde vardır. Esnaf değilmiş maalesef size o cevabı verenler… Kablo pabucu kullandım zaten uygun ebatta jumper dememin sebebi pabucu ikiye kesip kendim yapıp takmam. kısa devre olmasın diye. resimleri bir elektronikçiye gösteriseniz 5 dakikada yapar sizede yerine takmak kalır. sitem çok eski olduğu için resimlerin linkleri kırılmış düzeltmeye çalıştım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.