FiAT Linea, Doblo, Bosch, CD, MP3, AUX Kablo Bağlantısı…

Serkan TUNALI

Bir Sistemcidir Serkan TUNALI. Commodore ve Amiga cips isimleri gibi derken, teyp kasedi-tükenmez kalem ikilisini bolca kullanmış, Cobol’dan QBasic geçmiş, matematikteki ondalık kesirleri ise, verilerini taşımak ve saklamak isterken 5.25, 3.5, 2.5 şeklinde pekiştirmiş, DoS’u en sadık DosT bilmiş, daral geldiğinde Windows’u açıp ortamı havalandırmış, BNC Kamyon Markası mı diye düşünürken, koaksiyel kablonun sadece televizyon sistemlerinde kullanılmadığını farketmiş, Noel mi? yoksa Novell mi? acaba döngüsüne girmişken, kendini “EnTi”ye oturum açmış olarak bulmuş, ülkemiz şartlarında telefon sisteminin dünyaya açılan bir kapı olduğunu düşünmüş ve BBS’lerin kordon boylarında PTT faturaları eşliğinde dolaşmış, konuşmakta zorluk çektiği elektronik sistemlerle ilgili yeni diller öğrenmeye ve onlarla anlaşabilmek için olabildiği kadar aynı dili konuşmak gerektiğine inanmış, sonunda ise ihtiyaçları karşılamak için “sistem”li olmanın gerekliliğine ve ihtiyaçların zamana bağlı değişimine, ihtiyaçları karşılayan sistemlerinde bu değişimle eşdeğer değişeceğine ve buna bağlı hayatın her aşamasının bir çeşit versiyon olduğuna inanmaktadır.

3 Yorum

 1. Kenan diyor ki:

  Merhaba sizin yaptıklarınızı denedim aux çalışmadı. Nette araştığımda 32-33 versiyen teyplerde olduğunu okudum benim teyp 26 versiyon.

  • Süleyman diyor ki:

   Benim de aynı şekilde versiyon 26. Denedim ve çalışmadı. Sanırım versiyon 32 olması şart. Ama facebook linea sayfasında 26 versiyona yapanlar varmış.

 2. Mehmet diyor ki:

  Merhaba serkan bey çok teşekkürler denedim çok güzel oldu. Diğer çıkışlardan 12v mp3 çalar için çıkarmak mümķünmüdür.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir